Niekedy musí niečo skončiť – aby iné mohlo začať

alebo, kde je Peehero?

Nuž – povieme Vám začalo sa to asi pred 2 rokmi, tak ako v mnohých prípadoch priamo v záchodovej mise  .Celý náš začiatok príbehu nájdete tu: https://peehero.sk/story-peehero/,.
Ako každý príbeh aj tento náš má svoj úvod, jadro a záver…

Vytvorili sme nový produkt s láskou a srdcom na Slovensku, podporený výborným tímom kreatívcov, ktorí nám pomáhali oživiť hrdinu zachraňujúceho nielen mobilné telefóny pred utopením za svoju relatívne zatiaľ krátku existenciu v záchodových misiach nielen u nás, ale aj v Anglicku, Írsku, Nemecku, Rakúsku, Čechách, Rusku, či ďalekej Austrálii 

Tým, že sme produkt nielen vytvorili, ale aj vyrábali REÁLNE na Slovensku a na začiatku si nemôžete objednať “kamión” (teda môžete …ale), náklady na samotnú výrobu, potlač, spracovanie, balenie, zákaznícky servis, logistiku, expedíciu boli niekoľkonásobne vyššie, ako keby sme doviezli ten “kamión” napríklad z Číny. Čiže predajná cena s minimálnymi maržami bola na úrovni 31,90 EUR.
Pri akomkoľvek produkte a v ktorejkoľvek fáze sa môžete rozhodnúť ako budete pokračovať, čo budete optimalizovať…kde budete škrtať …Múdre hlavy nám radili “outsourcing” do “Chinatown-u” – ale videl už z Vás niekto reálne výrobné fabriky v Ćíne – myslíme tým tie štandardné, nie tie “high-endové”, ktoré sú predvádzané v telke,. Nuž, my áno, a nechceli sme sa stať toho súčasťou….keď už môžeme mať niečo pod kontrolou …chceli sme aby to tak naozaj bolo. A aby lokálny výrobok bol naozaj lokálny a nielen “akože”. Aj napriek tomu, že si to častokrát vyžaduje oveľa väčšie úsilie.
Každopádne človek si vždy môže vyberať, aj vtedy keď si myslí, že si nemôže. Po niekoľkých skúsenostiach s kopírovaním, doťahovaním sa a obhajovaním dizajnových a produktových vzorov sme zistili, že “tudy cesta nevede”, ako by naši českí bratia povedali a náš právnik iba smutne pokrčil ramenami, malovýroba sa jednoducho neoplatí -nielen finančne, ale aj časovo, teda jedine pokiaľ by išlo o produkt, ktorým sa môže človek pýšiť na sebe, pri sebe a nie ho právom hrdo schovávať v najmenšej miestnosti, kde “ aj králi chodia pešo”.

Rozhodli sme sa NEPOKRAČOVAŤ v tomto “biznis prevedení”, ktorý sme začali.

Ale po tom, ako sme túto informáciu vypustili do sveta a začali zatvárať dvere na projekte PEEHERO, začali podivuhodne prichádzať nové nápady, nové možnosti a nové spojenia, ako to poňať úplne inak  Ako a koho osloviť aby projekt stále pokračoval, hoci aj v inom šate, či state, hoci aj s logom telekomunikačného operátora, či futbalového klubu.
Kebyže máme čarovnú guľu povieme Vám presnú predikciu nielen našej budúcnosti, ale aj počasia. Keďže nemáme, chceme sa poďakovať všetkým tým, ktorí projektu verili, celému kreatívnemu a developersko-dizajnérskemu tímu.
A ako sa hovorí – vidíme sa niekedy inokedy a inde a možno čoskoro a inak.

PS: Vypredali sme skladové zásoby a na sklade nám zostalo niekoľko vzorkových špecialitiek, na ktoré bude v najbližších dňoch priamo na našej FB stránke pripravená aukcia. Takže možno extra špeci vianočný tip na darček? 

Váš Tím Peehero